Najbliższy solenizant drużyny

Przemysław Wypych - 06 lipiec

piątek, 2 kwietnia 2010

LZS 2010 - wyniki I rundy

W minioną niedzielę (28.03.) rozegrana została I runda eliminacyjna LZS 2010 w siatkówce. Zawodnicy z klubu Omega Rybno zagrali w dwóch drużynach: Rybna i Burkatu. Obie drużyny wywiązały się porządnie ze swoich zadań i awansowały z pierwszego miejsca w swoich grupach do dalszych rozgrywek. W Rybnie nie było przeciwnika dla Naszej drużyny, która wygrała wszystkie swoje mecze stosunkiem 2:0 (z Dąbrównem, Ostródą, Myślętami) w setach i zajęła ostatecznie pierwsze miejsce w swojej grupie. W składzie drużyny z Rybna mogliśmy zobaczyć: Marcina Jasińskiego, Michała Świniarskiego, Daniela Ligman, Adama Kuskowskiego, Miłosza Karbowskiego oraz trenera zawodników Omegi Rybno, Pana Macieja Łebkowskiego. Do dalszych rozgrywek oprócz drużyny gospodarzy awansowała również drużyna z Ostródy. Warto podkreślić, iż zwycięstwo Rybinian w I rundzie dało Naszej drużynie nie tylko awans do drugiej rundy (zostało łącznie już 24 zespoły) ale także możliwość bycia gospodarzem w II rundzie turnieju LZS na Warmii i Mazurach. Do Rybna na drugą rundę oprócz Naszej drużyny i graczy z Ostródy przyjadą również zawodnicy Burkatu oraz Nidzicy.
Zawodnicy Burkatu również wygrali swoją grupę, która gościli również na swoim parkiecie w hali w Burkacie. Zwyciężyli cały turniej również bez starty choćby seta. Wygrali swoje mecze po 2:0 z graczami Nidzicy oraz z Narzymiem. Drugie miejsce w grupie zajęła drużyna Nidzicy, która pokonała Narzym 2:0 i tym samym awansowała z drugiego miejsca do dalszych rozgrywek turnieju LZS. W skłądzie drużyny z Burkatu zagrało aż czterech graczy z drużyny III ligowej, OSiR Omega Rybno: Daniel Kaczmarski, Łukasz Łużewicz, Robert Kościński oraz Marcin Czajkowski. Do zwycięstwa przyczynili się w tej drużynie również Piotr Keński, Łukasz Smolicz, Przemysław Tadkowski i Lech Iwanow. Drużyna Burkatu pomimo tego, że będzie musiała przyjechać na następną rundę do Rybna będzie czuła się jak u siebie w domu, ponieważ połowa składu z Burkatu gra właśnie na parkiecie Rybna w rozgrywkach III ligowych.
Rybno, Ostróda, Burkat, Nidzica - które dwie drużyny awansują do dalszych rozgrywek? Patrząc optymistycznie i po wynikach pierwszych rund faworytami tejże rundy są gracze Rybna oraz Burkatu, którzy między sobą powinni rozegrać pierwsze miejsce w II rundzie. Miejmy nadzieję, że obie drużyny dojdą jak najdalej i w finale turnieju LZS ponownie spotkają się by rozegrać między sobą mecz o pierwsze miejsce w całym turnieju, w którym brało udział ponad 40 drużyn z całego województwa Warmińsko-Mazurskiego.