Najbliższy solenizant drużyny

Przemysław Wypych - 06 lipiec

poniedziałek, 15 marca 2010

Finały barażowego turnieju w walce o II ligę

Niestety nie udało się drużynie Truso Elbląg awansować do dalszych rozgrywek baraży o II ligę. Zawodnicy trenera Stanisława Grudzińskiego mieli wielką szansę na awans. W swoim ostatnim meczu przeciwko gospodarzowi turnieju w Biebrzy po dwóch setach był wynik 1:1 i 20:15 w secie trzecim dla graczy Elbląga. Od tego momentu coś w drużynie się zacięło. Nie dość, że przegrali "wygranego" trzeciego seta to przegrali cały mecz 3:1 i odadli z dalszych rozgrywek. Gdyby wygrali swój mecz z Biebrzą, która ostatecznie zajęła ostatnie czwarte miejsce w turnieju to w dniach 26-28.03.10 zagraliby w turnieju finałowym baraży o wejście do II ligi polskiej. W finałowym turnieju pozostało 16 drużyn podzielonych na 4 grupy, z której zwycięzca awansuje do II ligi a drużyna, która zajmnie drugie miejsce w danym turnieju zagra w barażach o wejście do II ligi z ostatnimi drużynami minionego sezonu w II lidze. Finały odbędą się w czterech miastach: w Łodzi, w Kętach, w Wyszkowie oraz w Warszawie. Zwycięzca turnieju w Biebrzy (UMKS MOS WOLA Warszawa) organizuje turniej finałowy w tym roku u siebie, w Warszawie. Przeciwnikami drużyny MOS-u będą: Spartakus Pyrzyce, MOSiR Jasło, MCKiS Jaworzno (jedyna drużyna, która w obecnym sezonie w rozgrywkach trzecioligowych wraz z barażami półfinałowymi nie przegrała żadnego z 31 spotkań).
Gdyby zawodnicy mistrza Naszego województwa wygrali mecz z Biebrzą, sklasyfikowani zostaliby na miejscu drugim w turnieju półfinałowym i zagraliby w turnieju finałowym w Kętach. Niestety nie ma już drużyna, która będzie w tym roku reprezentowała woj. warmińsko-mazurskie w walce o II ligę. Zamiast drużyny z Elbląga, zagra tam drużyna Politechniki Lubelskiej, która dwoma setami wygrała bój z Truso Elbląg. Przeciwnikami Politechniki będą kolejno: MKS MDK Trzcianka, Kęczanin Kęty oraz Bielawianka Bielawa.
Baraże odbędą się w dbniach 10.04.2010 a rewanż 17.04.2010. Po tych meczach poznamy drużyny, które awansowały do II ligi. Oczywiście zwycięzcy grup finałowych mają już zapewniony bezpośredni awans w II lidze.
Przykładowo; gdyby gracze z Elbląga awansowali jednak do finałów i w finałowym turniej w Kętach zajęliby drugie miejsce zagraliby z przedostatnią drużyną z ligi II, grupy II.W tym przypadku byłaby to drużyna Orion Sulechów bądź Czarni Pruszcz Gdański. Życzymy powodzenia w następnym sezonie i walki tak cudownej jak w tym roku, oraz sprawienia sensacji i awansu do II ligi.